Üniversite ve Ötesi: Genç Yetişkinler için Hayat Becerileri (2015)

Esra Tuncer, Muhsine Itır Özgen, Rengin Işık, Pınar Özbek, Bülent Kılıç

ALIS 100 (Academic and Life Skills / Akademik Başarı ve Hayat Becerileri) dersi, gençlerin üniversitede ve profesyonel hayatta ihtiyaç duyacakları temel yetkinlikleri geliştirmelerine yardımcı olmak hedefiyle 2010 yılında Koç Üniversitesi’nde başlatıldı.

Üniversite ve Ötesi: Genç Yetişkinler İçin Hayat Becerileri, dersi veren öğretim görevlileri tarafından, teori ve uygulamanın harmanlandığı bir kitap olarak genç yetişkinlere, eğitmenlere ve ailelere yönelik hazırlandı. Konu anlatımlarının ve egzersizlerin yanı sıra, eğitmenler için özel notların da yer aldığı kitap, gençlerle çalışacak öğretim görevlileri, öğretmenler, rehber öğretmenler, psikolojik danışmanlar, psikologlar, akran eğitmenleri ve farklı ortamlarda eğitim veren herkes için değerli bir kaynak.

Bu kitabın raflarda yerini almasıyla birlikte, hayalimiz ALIS programı ve bu kapsamdaki derslerinin Türkiye’de diğer üniversitelerde de yer bulması ve yaygınlaşmasıdır. Bu amaçla, bilgi ve deneyimlerimizi paylaşmak üzere ekip olarak hazırız ve gönüllüyüz. Bizim ile iletişime geçmek için alis@ku.edu.tr adresimize bir e-posta göndermeniz yeterli olacaktır.

Transition to Professional Life through Experiential Learning: An Undergraduate Course, “Palgrave Handbook of Experiential Learning In International Business” (2015)

Bülent Kılıç, Rengin Işık, Esra Tuncer, Pınar Özbek, Muhsine Itır Özgen

ALIS 350- Profesyonel Hayata Geçiş dersinin yapısı, içeriği, uygulanan yaşantısal egzersizler ve öğretim görevlilierinin deneyimleri Palgrave Handbook of Experiential Learning in International Business kitabında, örnek bir uygulama olarak kaleme alınmıştır.

V. Taras ve M. Gonzelez-Perez’in editörlüğünde hazırlanan bu el kitabında teorilerinin yanı sıra, yaşayarak öğrenme prensibini benimseyen uygulama ve projeler, eğitimciler ve yöneticiler için derlenmiş.