Ailemle görüşmüyorum. Bu nedenle KUDEB için gerekli belgeleri toplayamıyorum. Sadece benimle ilgili evrakları toplayarak KUDEB için başvuru yapabilir miyim?

Tüm aday öğrencilerin eşit bir şekilde değerlendirilebilmesi için tüm belgelerinizi bize ulaştırmanız gerekmektedir. Aileniz ile görüşerek, belgelerinizi tamamlayıp getirmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde başvurunuz belge eksikliği sebebiyle değerlendirilmeyecektir.

KUDEB kapsamı altında alınan burslar hangi durumlarda kesintiye uğrar?

KUDEB kapsamında aldığınız burslar, derslerinize devam etmediğiniz ve finansal durumunuzla ilgili beyanınızın yanlış ya da eksik olduğu tespit edilirse kesilecektir.

Yurt bursumun kapsamında olan 3 ve 4 kişilik odalarda kalmak yerine, ek ücret ödeyerek 2 ya da tek kişilik odada kalabilir miyim?

Yurt bursunuz, size taahhüt edilen 3 ve 4 kişilik odanız için geçerlidir. Ek ücret ödeyerek veya bursunuzu koruyarak 2 ya da tek kişilik odada kalmanız mümkün değildir. Yurt bursu hakkınızdan vazgeçerek yurt ücretinin tamamını ödeyerek istediğiniz odada kalabilirsiniz.

Bölüm değiştirirsem, çift anadal veya yandal yaparsam bursum devam edecek mi?

Çift anadal ve yandal yaptığınızda bursunuz devam etmektedir. Ancak, bölüm değiştirmeniz durumunda, %100 eğitim bursunuzuın devam edip etmeme durumu Fakülte Dekanlığının kararına bağlıdır. Eğer fakülte dekanlığı tarafından %100 eğitim bursunuzun devam etmesi kararı alınırsa, KUDEB kapsamında kazandığınız haklarınız da devam etmektedir.

Aynı anda hem Anadolu Bursiyerliği programına hem de KUDEB’e başvuru yapabilir miyim?

Evet, aynı anda hem Anadolu Bursiyerliği hem de KUDEB için başvuru yapabilirsiniz. Ancak Anadolu Bursiyerleri programı ile üniversitemizde eğitime başlar iseniz, KUDEB için taahhüt ettiğimiz haklarınız geçersiz olacak ve Anadolu Bursiyeri burs haklarına sahip olacaksınız. Yani üniversitemizde eğitim aldığınız süre boyunca, aynı anda hem Anadolu hem de KUDEB Bursiyeri olamazsınız.

KUDEB’den aldığım bursu mezun olduktan sonra geri ödeyecek miyim?

KUDEB karşılıksız bir bursdur. Başvuru sırasında yanlış ya da eksik finansal durum beyan ettiğiniz tespit edilmediği sürece, geri ödeme talep edilmez.

KUDEB için kişi sınırı var mıdır?

Hayır, KUDEB için kişi sınırı yoktur. İhtiyacı belirlenen her tam burslu öğrenciye verilebilmektedir.

Bir yıl içinde kaç ay cep harçlığı alacağım?

Bir eğitim-öğretim yılı süresince KUDEB kapsamında öğrenciye toplam 10 ay cep harçlığı ödemesi yapılır. Ekim ayından Temmuz ayına kadar alırsınız.